EEU-FM1E221
DigiKeys produktnummer
P12383-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EEU-FM1E221
Beskrivning
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 25 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 3000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EEU-FM1E221 Modeller
Kategori
Tillämpningar
Tillv.
Rippelström @ låg frekvens
665 mA @ 120 Hz
Serie
Rippelström @ hög frekvens
950 mA @ 100 kHz
Förpackning
Bulk
Impedans
56 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C