SFY4-DC24V
DigiKeys produktnummer
255-4136-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFY4-DC24V
Beskrivning
RELAY SAFETY 6PST 6A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
39 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 6PST-NO/NC (4 Form A, 2 Form B) 24VDC Spolar Genomgående hål
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Frigöringsnivå spänning
3,6VDC
Serie
Drifttid
20 ms
Förpackning
Rör
Frånslagstid
10 ms
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi), guld (Au)
Spolspänning
24VDC
Spolström
28 mA
Kontaktform
6PST-NO/NC (4 Form A, 2 Form B)
Spoleffekt
670mW
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spolresistans
864 Ohms
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..