SFY3-DC18V
DigiKeys produktnummer
255-6222-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFY3-DC18V
Beskrivning
RELAY SAFETY 4PST 6A 18V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 4PST-3NO/1NC (3 From A, 1 Form B) 18VDC Spolar Genomgående hål
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
13,5VDC
Frigöringsnivå spänning
2,7VDC
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Spolspänning
18VDC
Spolström
37 mA
Spoleffekt
670mW
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spolresistans
483 Ohms
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..