SFY3-DC12V
DigiKeys produktnummer
255-4132-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SFY3-DC12V
Beskrivning
RELAY SAFETY 4PST 6A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
55 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 4PST-3NO/1NC (3 From A, 1 Form B) 12VDC Spolar Genomgående hål
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Frigöringsnivå spänning
1,8VDC
Serie
Drifttid
20 ms
Förpackning
Rör
Frånslagstid
10 ms
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi), guld (Au)
Spolspänning
12VDC
Spolström
56 mA
Kontaktform
4PST-3NO/1NC (3 From A, 1 Form B)
Spoleffekt
670mW
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spolresistans
215 Ohms
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..