SF4D-DC12V
DigiKeys produktnummer
255-1440-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SF4D-DC12V
Beskrivning
RELAY SAFETY 8PST 6A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 8PST-NO/NC (4 Form A, 4 Form B) 12VDC Spolar Genomgående hål
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
9VDC
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Frigöringsnivå spänning
1,8VDC
Serie
Drifttid
18 ms
Förpackning
Rör
Frånslagstid
7 ms
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO)
Spolspänning
12VDC
Spolström
41.7 mA
Kontaktform
8PST-NO/NC (4 Form A, 4 Form B)
Spoleffekt
500mW
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spolresistans
288 Ohms
Switchspänning
440VAC, 30VDC - Max..