SF3-DC24V
DigiKeys produktnummer
255-3666-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SF3-DC24V
Beskrivning
RELAY SAFETY 4PST 6A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Säkerhetsreläer 4PST-3NO/1NC (3 From A, 1 Form B) 24VDC Spolar Genomgående hål
Kategori
Aktiveringsnivå spänning
19,2VDC
Tillverkare
Panasonic Electric Works
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Serie
Drifttid
30 ms
Förpackning
Bulk
Frånslagstid
15 ms
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Monteringstyp
Genomgående hål
Kontaktmaterial
Silvertennoxid (AgSnO), guld (Au)
Spolspänning
24VDC
Spolström
20.8 mA
Kontaktform
4PST-3NO/1NC (3 From A, 1 Form B)
Spoleffekt
500mW
Kontaktklassning (ström)
6 A
Spolresistans
1.15 kOhms
Switchspänning
250VAC, 30VDC - Max..