ODB9733-12HB
DigiKeys produktnummer
1053-1700-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ODB9733-12HB
Beskrivning
FAN BLOWER 96X33MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 12VDC Fyrkantig/avrundad - L 96mm x H 96mm Kula 33,0 CFM (0,924m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ODB9733-12HB Modeller
Kategori
Brus
56,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
9.4 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
2 trådledare
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus
Storlek/dimension
Fyrkantig/avrundad - L 96mm x H 96mm
Strömklassning (Ampere)
0,780A
Bredd
33,00mm
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Luftflöde
33,0 CFM (0,924m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
1,100 in H2O (274,0 Pa)