ODB250110-48HB10A
DigiKeys produktnummer
1053-1803-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ODB250110-48HB10A
Beskrivning
FAN IMP MTRZD 250X106.5MM 48VDC
Detaljerad beskrivning
Fläkt Motoriserade impellrar 48VDC Rund - Diam. 250mm Kula 790,0 CFM (22,12m³/min) 4 trådledare
Kategori
Effekt (Watt)
130 W
Förpackning
Bulk
Terminering
4 trådledare
Arbetstemperatur
14-149°F (-10-65°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Storlek/dimension
Rund - Diam. 250mm
Vikt
5,1 lbs (2,3 kg)
Bredd
106,5mm
Strömklassning (Ampere)
2,7A
Luftflöde
790,0 CFM (22,12m³/min)
Spänningsintervall
36-56VDC
Statiskt tryck
2,220 in H2O (553,0 Pa)
Material - ram
Aluminium
Lagertyp
Kula
Material - blad
Termoplast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 40°C