ODB17567-12HB10A
DigiKeys produktnummer
1053-1793-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ODB17567-12HB10A
Beskrivning
FAN IMP MTRZD 175X67MM 12VDC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Motoriserade impellrar 12VDC Rund - Diam. 175mm Kula 298,0 CFM (8,34m³/min) 4 trådledare
Kategori
Effekt (Watt)
50.4 W
Förpackning
Bulk
Terminering
4 trådledare
Arbetstemperatur
14-149°F (-10-65°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, TUV
Storlek/dimension
Rund - Diam. 175mm
Vikt
1,9 lbs (900,0 g)
Bredd
67,00mm
Strömklassning (Ampere)
4,2A
Luftflöde
298,0 CFM (8,34m³/min)
Spänningsintervall
8-14VDC
Statiskt tryck
1,380 in H2O (343,7 Pa)
Material - ram
Aluminium
Lagertyp
Kula
Material - blad
Termoplast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 40°C