OD9238-12HHBVXE
DigiKeys produktnummer
1053-OD9238-12HHBVXE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD9238-12HHBVXE
Beskrivning
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 92mm x H 92mm Kula 167,5 CFM (4,69m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
72,3dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
42.1 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 92mm x H 92mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
3,50A
Luftflöde
167,5 CFM (4,69m³/min)
Spänningsintervall
8-13,8VDC
Statiskt tryck
1,900 in H2O (473,3 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C