OD8038-48HBVXC
DigiKeys produktnummer
1053-1274-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD8038-48HBVXC
Beskrivning
FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 48VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 99,0 CFM (2,77m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD8038-48HBVXC Modeller
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
57,0dB
Serie
Effekt (Watt)
14 W
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,300A
Luftflöde
99,0 CFM (2,77m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Statiskt tryck
0,810 in H2O (201,8 Pa)
Material - blad
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 40°C