OD8038-24HHBVXE
DigiKeys produktnummer
1053-OD8038-24HHBVXE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD8038-24HHBVXE
Beskrivning
Thermal Products
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 130,0 CFM (3,64m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
66,5dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
45.6 W
Förpackning
Bulk
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
1,90A
Luftflöde
130,0 CFM (3,64m³/min)
Spänningsintervall
15-26VDC
Statiskt tryck
2,000 in H2O (498,2 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C