OD8038-12HBXE10A
DigiKeys produktnummer
1053-1622-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD8038-12HBXE10A
Beskrivning
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 141,2 CFM (3,95m³/min) 4 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD8038-12HBXE10A Modeller
Kategori
Brus
71,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
49 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Vikt
0,483 lb (219,09 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
4,1A
Luftflöde
141,2 CFM (3,95m³/min)
Spänningsintervall
8-13,2VDC
Statiskt tryck
3,900 in H2O (971,5 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C