OD8025-48HBXE
DigiKeys produktnummer
1053-OD8025-48HBXE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD8025-48HBXE
Beskrivning
FAN AXIAL 80X25MM 48VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 48VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 85,8 CFM (2,40m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
60,1dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
24 W
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Bredd
25,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,500A
Luftflöde
85,8 CFM (2,40m³/min)
Spänningsintervall
28-52VDC
Statiskt tryck
1,200 in H2O (298,9 Pa)
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C