OD8025-24HBXE
DigiKeys produktnummer
1053-OD8025-24HBXE-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD8025-24HBXE
Beskrivning
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 80mm x H 80mm Kula 85,8 CFM (2,40m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
60,1dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
16.8 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 80mm x H 80mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
25,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,700A
Luftflöde
85,8 CFM (2,40m³/min)
Spänningsintervall
12-16,8VDC
Statiskt tryck
1,200 in H2O (298,9 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C