OD6038-12HHBXC10A
DigiKeys produktnummer
1053-1618-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD6038-12HHBXC10A
Beskrivning
FAN AXIAL 60X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 60mm x H 60mm Kula 86,0 CFM (2,41m³/min) 4 trådledare
EDA-/CAD-modeller
OD6038-12HHBXC10A Modeller
Kategori
Brus
66,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
36 W
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 60mm x H 60mm
Vikt
0,276 lb (125,19 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
2,7A
Luftflöde
86,0 CFM (2,41m³/min)
Spänningsintervall
10,8-13,2VDC
Statiskt tryck
2,950 in H2O (734,8 Pa)
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C