OD4028-48HHB
DigiKeys produktnummer
1053-OD4028-48HHB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD4028-48HHB
Beskrivning
Thermal Products
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 48VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 24,0 CFM (0,672m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
54,2dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
7.2 W
Förpackning
Bulk
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
28,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,150A
Luftflöde
24,0 CFM (0,672m³/min)
Spänningsintervall
34-52VDC
Statiskt tryck
1,300 in H2O (323,6 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C