OD4020-24HB
OD4020-24HB
OD4020-24HB
DigiKeys produktnummer
1053-1218-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD4020-24HB
Beskrivning
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 9,0 CFM (0,252m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD4020-24HB Modeller
Kategori
Brus
32,1dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
1.72 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Strömklassning (Ampere)
0,090A
Bredd
20,00mm
Spänningsintervall
14-26,4VDC
Luftflöde
9,0 CFM (0,252m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
0,320 in H2O (79,7 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
65 000tim vid 45°C