OD4010-24HHB
DigiKeys produktnummer
1053-OD4010-24HHB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD4010-24HHB
Beskrivning
Thermal Products
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 40mm x H 40mm Kula 12,0 CFM (0,336m³/min) 2 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
38,2dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
1.45 W
Förpackning
Bulk
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 40mm x H 40mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
10,50mm
Strömklassning (Ampere)
0,060A
Luftflöde
12,0 CFM (0,336m³/min)
Spänningsintervall
21,6-26,4VDC
Statiskt tryck
0,340 in H2O (84,7 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 45°C