OD172SAP-48HTB
DigiKeys produktnummer
1053-OD172SAP-48HTB-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD172SAP-48HTB
Beskrivning
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC TERM
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 48VDC Rektangulär/avrundad - L 172 x H 150mm Kula 235,0 CFM (6,58m³/min) 2 plintar
Kategori
Brus
52,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
24 W
Förpackning
Bulk
Terminering
2 plintar
Arbetstemperatur
-13-149°F (-25-65°C)
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 172 x H 150mm
Strömklassning (Ampere)
0,480A
Bredd
51,00mm
Spänningsintervall
40-52VDC
Luftflöde
235,0 CFM (6,58m³/min)
Statiskt tryck
0,770 in H2O (191,8 Pa)
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C