OD172SAP-48HHB10AZ
DigiKeys produktnummer
1053-OD172SAP-48HHB10AZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD172SAP-48HHB10AZ
Beskrivning
48VDC 172X150X51MM REVERSIBLE FL
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 48VDC Rektangulär/avrundad - L 172 x H 152mm Kula 310,0 CFM (8,68m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatis omstart, PWM-styrning, vändbart flöde, hastighetssensor (varv)
Tillv.
Brus
60,0dB
Serie
Effekt (Watt)
24 W
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
5-149°F (-15-65°C)
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 172 x H 152mm
Bredd
51,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,490A
Luftflöde
310,0 CFM (8,68m³/min)
Statiskt tryck
1,280 in H2O (318,0 Pa)
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C