OD172SAP-48HBXCIP69K
DigiKeys produktnummer
1053-OD172SAP-48HBXCIP69K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD172SAP-48HBXCIP69K
Beskrivning
FAN AXIAL 172X51.6MM 48VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 48VDC Rektangulär/avrundad - L 172 x H 152mm Kula 323,0 CFM (9,04m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD172SAP-48HBXCIP69K Modeller
Kategori
Brus
63,5dB
Tillv.
Effekt (Watt)
49.4 W
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 172 x H 152mm
Bredd
51,60mm
Vikt
1,3 lbs (600,0 g)
Luftflöde
323,0 CFM (9,04m³/min)
Strömklassning (Ampere)
1,03A
Statiskt tryck
1,060 in H2O (264,0 Pa)
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
90 000tim vid 35°C