OD172SAP-12MBXCIP69K
DigiKeys produktnummer
1053-OD172SAP-12MBXCIP69K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD172SAP-12MBXCIP69K
Beskrivning
FAN AXIAL 172X51.6MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Rektangulär/avrundad - L 172 x H 152mm Kula 263,0 CFM (7,36m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD172SAP-12MBXCIP69K Modeller
Kategori
Brus
57,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
13.2 W
Serie
RPM
Förpackning
Bulk
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 172 x H 152mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
51,60mm
Vikt
1,3 lbs (600,0 g)
Luftflöde
263,0 CFM (7,36m³/min)
Strömklassning (Ampere)
1,10A
Statiskt tryck
0,820 in H2O (204,3 Pa)
Material - ram
Aluminium
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
90 000tim vid 35°C