OD1238-48HBVXC10A
DigiKeys produktnummer
1053-1165-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-48HBVXC10A
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 48VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 226,0 CFM (6,33m³/min) 4 trådledare
EDA-/CAD-modeller
OD1238-48HBVXC10A Modeller
Kategori
Brus
65,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
48 W
Terminering
4 trådledare
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Vikt
0,780lb (353,8g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
1A
Luftflöde
226,0 CFM (6,33m³/min)
Spänningsintervall
24-55VDC
Statiskt tryck
1,350 in H2O (336,3 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Material - blad
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
65 000tim vid 45°C