OD1238-48HBIP68
OD1238-48HBIP68
Orion Fans presents - What does IP68 mean?
OD1238-48HBIP68
DigiKeys produktnummer
1053-1873-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-48HBIP68
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 48VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 123,9 CFM (3,47m³/min) 2 trådledare
EDA-/CAD-modeller
OD1238-48HBIP68 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Effekt (Watt)
14 W
Terminering
2 trådledare
Förpackning
Box
Ingångsskydd
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Vikt
0,572 lb (259,45 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,290A
Luftflöde
123,9 CFM (3,47m³/min)
Spänningsintervall
30-52VDC
Statiskt tryck
0,469 in H2O (116,8 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
65 000tim vid 45°C