OD1238-24LBXC
DigiKeys produktnummer
1053-1161-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-24LBXC
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 150,0 CFM (4,20m³/min) 2 trådledare
EDA-/CAD-modeller
OD1238-24LBXC Modeller
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart
Tillv.
Brus
52,0dB
Serie
Effekt (Watt)
9 W
Terminering
2 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Bredd
38,50mm
Strömklassning (Ampere)
0,420A
Luftflöde
150,0 CFM (4,20m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Statiskt tryck
0,380 in H2O (94,6 Pa)
Material - blad
Livslängd @ temp.
65 000tim vid 45°C