OD1238-24HHB10AZ
DigiKeys produktnummer
1053-OD1238-24HHB10AZ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-24HHB10AZ
Beskrivning
24VDC 120X120X38MM REVERSIBLE FL
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 146,0 CFM (4,09m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatis omstart, PWM-styrning, vändbart flöde, hastighetssensor (varv)
Tillv.
Brus
50,0dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
8.2 W
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
5-149°F (-15-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,450A
Luftflöde
146,0 CFM (4,09m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
0,600 in H2O (149,5 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C