OD1238-24HBVXC
DigiKeys produktnummer
1053-1157-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-24HBVXC
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 24VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 226,0 CFM (6,33m³/min) 2 trådledare
EDA-/CAD-modeller
OD1238-24HBVXC Modeller
Kategori
Brus
65,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
40.8 W
Terminering
2 trådledare
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Strömklassning (Ampere)
1,7A
Bredd
38,00mm
Spänningsintervall
12-28VDC
Luftflöde
226,0 CFM (6,33m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Statiskt tryck
1,350 in H2O (336,3 Pa)
Material - blad
Livslängd @ temp.
65 000tim vid 45°C