OD1238-12MBXJ10A är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Wakefield Thermal Solutions
I lager: 520
Datablad
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 207,0 CFM (5,80m³/min) 4 trådledare
OD1238-24HSS
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
OD1238-12MBXJ10A
DigiKeys produktnummer
1053-1616-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-12MBXJ10A
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD1238-12MBXJ10A Modeller
Kategori
Brus
63,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
27.6 W
Terminering
4 trådledare
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Vikt
0,827 lb (375,12 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
2,3A
Luftflöde
207,0 CFM (5,80m³/min)
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Statiskt tryck
1,044 in H2O (260,0 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C