OD1238-12MBVXE10A
DigiKeys produktnummer
1053-OD1238-12MBVXE10A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-12MBVXE10A
Beskrivning
FAN 12VDC 120X38MM PWM/TACH
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 215,0 CFM (6,02m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Automatisk omstart, pulsbreddsmodulatorkontroll; hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
58,2dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
34.2 W
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
2,80A
Luftflöde
215,0 CFM (6,02m³/min)
Spänningsintervall
9-13,8VDC
Statiskt tryck
1,300 in H2O (323,6 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C