OD1238-12HBXJ01A
DigiKeys produktnummer
1053-1613-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-12HBXJ01A
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 250,0 CFM (7,00m³/min) 3 trådledare
EDA-/CAD-modeller
OD1238-12HBXJ01A Modeller
Kategori
Brus
69,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
44.4 W
Terminering
3 trådledare
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Vikt
0,827 lb (375,12 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
3,7A
Luftflöde
250,0 CFM (7,00m³/min)
Spänningsintervall
7-13,2VDC
Statiskt tryck
1,480 in H2O (368,7 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
70 000tim vid 40°C