OD1238-12HBVXC
DigiKeys produktnummer
1053-1146-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-12HBVXC
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 226,0 CFM (6,33m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD1238-12HBVXC Modeller
Kategori
Brus
65,0dB
Tillv.
Effekt (Watt)
43.2 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
14-158°F (-10-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Strömklassning (Ampere)
3,6A
Bredd
38,00mm
Spänningsintervall
6-14VDC
Luftflöde
226,0 CFM (6,33m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT), fiberglasförstärkt
Statiskt tryck
1,350 in H2O (336,3 Pa)
Material - blad
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
65 000tim vid 45°C