OD1238-12HBIP69K
DigiKeys produktnummer
1053-OD1238-12HBIP69K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OD1238-12HBIP69K
Beskrivning
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Tubeaxial 12VDC Fyrkantig - L 120mm x H 120mm Kula 123,9 CFM (3,47m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OD1238-12HBIP69K Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Effekt (Watt)
6 W
Tillv.
RPM
Serie
Terminering
2 trådledare
Förpackning
Box
Ingångsskydd
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-149°F (-20-65°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 120mm x H 120mm
Vikt
0,572 lb (259,45 g)
Bredd
38,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,500A
Luftflöde
123,9 CFM (3,47m³/min)
Spänningsintervall
9-13,8VDC
Statiskt tryck
0,469 in H2O (116,8 Pa)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
65 000tim vid 45°C