OAB13372-11-1WB
DigiKeys produktnummer
1053-1781-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OAB13372-11-1WB
Beskrivning
FAN IMP MTRZD 133X72MM 115VAC W/
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Motoriserade impellrar 115VAC Rund - Diam. 133mm Kula 188,0 CFM (5,26m³/min) 2 trådledare
Kategori
Brus
60,0dB
Tillverkare
Orion Fans
Effekt (Watt)
41,00W
Serie
RPM
3200 varv/min
Förpackning
Box
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP55 - dammskyddad, vattenbeständig
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
-40-140°F (-40-60°C)
Storlek/dimension
Rund - Diam. 133mm
Vikt
2 lbs (907,2 g)
Bredd
72,50mm
Strömklassning (Ampere)
0,430A
Luftflöde
188,0 CFM (5,26m³/min)
Material - ram
Aluminium
Statiskt tryck
0,880 in H2O (219,2 Pa)
Material - blad
Termoplast
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 40°C