OA60EC-UR-1WB
DigiKeys produktnummer
1053-1809-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA60EC-UR-1WB
Beskrivning
FAN EC 60X25MM 95-264VAC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 95-264VAC Fyrkantig - L 60mm x H 60mm Kula 19,5 CFM (0,546m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OA60EC-UR-1WB Modeller
Kategori
Brus
31,0dB
Tillverkare
Orion Fans
Effekt (Watt)
2,40W
Serie
RPM
3950 varv/min
Förpackning
Box
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Spänning - märkt
95-264VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 60mm x H 60mm
Vikt
0,133 lb (60,33 g)
Bredd
25,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,050A
Luftflöde
19,5 CFM (0,546m³/min)
Material - ram
Polybutylentereftalat (PBT)
Statiskt tryck
0,170 in H2O (42,3 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 40°C