OA254EC-11-1TBXCIP68
DigiKeys produktnummer
1053-OA254EC-11-1TBXCIP68-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA254EC-11-1TBXCIP68
Beskrivning
Thermal Products
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Rund - Diam. 254mm Kula 830,0 CFM (23,24m³/min) 2 plintar
EDA-/CAD-modeller
OA254EC-11-1TBXCIP68 Modeller
Kategori
Brus
70,1dB(A)
Effekt (Watt)
75,0W
Serie
RPM
2750 varv/min
Förpackning
Bulk
Terminering
2 plintar
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Storlek/dimension
Rund - Diam. 254mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
89,00mm
Strömklassning (Ampere)
1,05A
Luftflöde
830,0 CFM (23,24m³/min)
Spänningsintervall
80-130VAC
Statiskt tryck
1,200 in H2O (298,9 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Fläkttyp
Tubeaxial
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 40°C