OA254AN-22-1TBXC
DigiKeys produktnummer
1053-1063-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA254AN-22-1TBXC
Beskrivning
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 230VAC Rund - Diam. 254mm Kula 850,0 CFM (23,80m³/min) 2 plintar
Kategori
Brus
69,0dB
Effekt (Watt)
75,0W
Serie
RPM
2700 varv/min
Terminering
2 plintar
Arbetstemperatur
-4-176°F (-20-80°C)
Spänning - märkt
230VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Storlek/dimension
Rund - Diam. 254mm
Vikt
5,4 lbs (2,4 kg)
Bredd
89,00mm
Spänningsintervall
160-260VAC
Luftflöde
850,0 CFM (23,80m³/min)
Statiskt tryck
0,780 in H2O (194,3 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 40°C