OA254AN-11-1TB
DigiKeys produktnummer
1053-1058-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA254AN-11-1TB
Beskrivning
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC TERM
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Rund - Diam. 254mm Kula 700,0 CFM (19,60m³/min) 2 plintar
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OA254AN-11-1TB Modeller
Kategori
Brus
65,0dB
Effekt (Watt)
70,0W
Serie
RPM
2200 varv/min
Terminering
2 plintar
Arbetstemperatur
-4-176°F (-20-80°C)
Spänning - märkt
115VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Storlek/dimension
Rund - Diam. 254mm
Vikt
5,4 lbs (2,4 kg)
Bredd
89,00mm
Spänningsintervall
80-130VAC
Luftflöde
700,0 CFM (19,60m³/min)
Statiskt tryck
0,531 in H2O (132,3 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 40°C