OA2547AP-11-1WB1868_view2
OA2547AP-11-1WB1868_view3
OA2547AP-11-1WB1868
DigiKeys produktnummer
1053-OA2547AP-11-1WB1868-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA2547AP-11-1WB1868
Beskrivning
FAN 115AC 254X254X89MM IP68 WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Rund - Diam. 254mm Kula 1000,0 CFM (28,00m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OA2547AP-11-1WB1868 Modeller
Kategori
Brus
70,0dB
Effekt (Watt)
105W
Serie
RPM
3250 varv/min
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
-22-176°F (-30-80°C)
Storlek/dimension
Rund - Diam. 254mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
89,00mm
Vikt
5,6 lbs (2,5 kg)
Luftflöde
1000,0 CFM (28,00m³/min)
Statiskt tryck
0,600 in H2O (149,5 Pa)
Material - blad
Stål
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 55°C