OA225AP-11-1TB1869K
DigiKeys produktnummer
1053-OA225AP-11-1TB1869K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA225AP-11-1TB1869K
Beskrivning
AC FAN, IP69K, 225X225X80MM, 115
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 225mm x H 225mm Kula 620,0 CFM (17,36m³/min) 2 plintar
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OA225AP-11-1TB1869K Modeller
Kategori
Brus
66,0dB
Effekt (Watt)
80,0W
Serie
RPM
3100 varv/min
Terminering
2 plintar
Ingångsskydd
IP69K - dammtät, vattenbeständig, vattentät
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
-22-176°F (-30-80°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 225mm x H 225mm
Bredd
80,00mm
Vikt
4,8 lbs (2,2 kg)
Luftflöde
620,0 CFM (17,36m³/min)
Statiskt tryck
0,740 in H2O (184,3 Pa)
Material - blad
Metall
Livslängd @ temp.
45 000tim vid 55°C