OA205AP-11-1WB1869K
DigiKeys produktnummer
1053-OA205AP-11-1WB1869K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA205AP-11-1WB1869K
Beskrivning
AC FAN, IP69K, 205X205X72MM, 115
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 205mm x H 205mm Kula 590,0 CFM (16,52m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OA205AP-11-1WB1869K Modeller
Kategori
Brus
67,0dB
Tillverkare
Orion Fans
Effekt (Watt)
80,0W
Serie
RPM
3000 varv/min
Förpackning
Box
Terminering
2 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Ingångsskydd
IP69K - dammtät, vattenbeständig, vattentät
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
-22-176°F (-30-80°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 205mm x H 205mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
72,00mm
Vikt
5,2 lbs (2,4 kg)
Luftflöde
590,0 CFM (16,52m³/min)
Material - ram
Aluminium
Statiskt tryck
0,860 in H2O (214,2 Pa)
Material - blad
Stål
Lagertyp
Kula
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 55°C