OA205AP-11-1WB1868
DigiKeys produktnummer
1053-OA205AP-11-1WB1868-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA205AP-11-1WB1868
Beskrivning
FAN 115AC 205X205X72MM IP68 WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 205mm x H 205mm Kula 590,0 CFM (16,52m³/min) 2 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
OA205AP-11-1WB1868 Modeller
Kategori
Brus
67,0dB
Effekt (Watt)
80,0W
Serie
RPM
3000 varv/min
Terminering
2 trådledare
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Spänning - märkt
115VAC
Arbetstemperatur
-22-176°F (-30-80°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 205mm x H 205mm
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Bredd
72,00mm
Vikt
5,2 lbs (2,4 kg)
Luftflöde
590,0 CFM (16,52m³/min)
Statiskt tryck
0,860 in H2O (214,2 Pa)
Material - blad
Stål
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 55°C