OA180APL-11-1WB_view2
OA180APL-11-1WB
DigiKeys produktnummer
1053-1053-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA180APL-11-1WB
Beskrivning
FAN AXIAL 180X65MM 115VAC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 115VAC Fyrkantig - L 180mm x H 180mm Kula 405,0 CFM (11,34m³/min) 2 trådledare
EDA-/CAD-modeller
OA180APL-11-1WB Modeller
Kategori
Brus
60,0dB
Effekt (Watt)
70,0W
Serie
RPM
3300 varv/min
Terminering
2 trådledare
Arbetstemperatur
-4-176°F (-20-80°C)
Spänning - märkt
115VAC
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Storlek/dimension
Fyrkantig - L 180mm x H 180mm
Vikt
4 lbs (1,8 kg)
Bredd
65,00mm
Spänningsintervall
60-130VAC
Luftflöde
405,0 CFM (11,34m³/min)
Statiskt tryck
0,830 in H2O (206,7 Pa)
Material - blad
Polybutylentereftalat (PBT)
Livslängd @ temp.
60 000tim vid 40°C