OA172AP-22-1TB1855
DigiKeys produktnummer
1053-1524-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA172AP-22-1TB1855
Beskrivning
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 230VAC Rund - Diam. 172mm Kula 215,0 CFM (6,02m³/min) 2 plintar
EDA-/CAD-modeller
OA172AP-22-1TB1855 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
42,00W
RPM
3200 varv/min
Serie
Terminering
2 plintar
Förpackning
Box
Ingångsskydd
IP55 - dammskyddad, vattenbeständig
Arbetstemperatur
-22-176°F (-30-80°C)
Spänning - märkt
230VAC
Godkännande myndighet
cURus
Storlek/dimension
Rund - Diam. 172mm
Vikt
3 lbs (1,4 kg)
Bredd
51,00mm
Spänningsintervall
200-240VAC
Luftflöde
215,0 CFM (6,02m³/min)
Statiskt tryck
0,510 in H2O (127,0 Pa)
Material - blad
Metall
Livslängd @ temp.
50 000tim vid 55°C