OA162-5E-230WB
DigiKeys produktnummer
1053-1028-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
OA162-5E-230WB
Beskrivning
FAN AXIAL 172X55MM 230VAC WIRE
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläktar Tubeaxial 230VAC Rektangulär/avrundad - L 172 x H 150mm Kula 230,0 CFM (6,44m³/min) 2 trådledare
EDA-/CAD-modeller
OA162-5E-230WB Modeller
Kategori
Brus
53,0dB
Effekt (Watt)
42,00W
Serie
RPM
3250 varv/min
Terminering
2 trådledare
Arbetstemperatur
-40-158°F (-40-70°C)
Spänning - märkt
230VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus, TUV, UR
Storlek/dimension
Rektangulär/avrundad - L 172 x H 150mm
Vikt
2,4 lbs (1,1 kg)
Bredd
55,00mm
Spänningsintervall
160-260VAC
Luftflöde
230,0 CFM (6,44m³/min)
Statiskt tryck
0,630 in H2O (156,9 Pa)
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 40°C