UF3C120400K3S
DigiKeys produktnummer
5556-UF3C120400K3S-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UF3C120400K3S
Beskrivning
SICFET N-CH 1200V 7.6A TO247-3
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 1200 V 7,6 A (Tc) 100W (Tc) Genomgående hål TO-247-3
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
6V vid 10mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
27 nC @ 15 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±25V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
740 pF @ 100 V
FET-typ
Effektförlust (max)
100W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
1200 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247-3
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
12V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
515mOhm vid 5A, 12V