SZMMSZ36T1G
DigiKeys produktnummer
SZMMSZ36T1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZMMSZ36T1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZMMSZ36T1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMMSZ36T1G
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
45 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
EDA-/CAD-modeller
SZMMSZ36T1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 25.2 V