SZMMSZ10T3G
DigiKeys produktnummer
488-SZMMSZ10T3GTR-ND - Remsa och spole (TR)
488-SZMMSZ10T3GCT-ND - Remsbit (CT)
488-SZMMSZ10T3GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMMSZ10T3G
Beskrivning
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
Tillverkarens standardleveranstid
44 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 10 V 500 mW ±5% Ytmontering SOD-123
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SZMMSZ10T3G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
500 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 7 V