SZMMBZ18VALT1G
DigiKeys produktnummer
SZMMBZ18VALT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZMMBZ18VALT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZMMBZ18VALT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMMBZ18VALT1G
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 18V SOT-23-3
Tillverkarens standardleveranstid
54 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 18 V 300 mW ±5% SOT-23-3 (TO-236)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SZMMBZ18VALT1G Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 14.5 V
Tillverkare
onsemi
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Konfiguration
1 par gemensam anod
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
18 V
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
SOT-23-3 (TO-236)
Effekt - max
300 mW