SZMM3Z10VT1G
DigiKeys produktnummer
SZMM3Z10VT1GOSTR-ND - Remsa och spole (TR)
SZMM3Z10VT1GOSCT-ND - Remsbit (CT)
SZMM3Z10VT1GOSDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SZMM3Z10VT1G
Beskrivning
DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
53 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 10 V 300 mW ±6% Ytmontering SOD-323
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SZMM3Z10VT1G Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±6%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 8 V